• Termoizolacje
    i tkaniny techniczne

    Proponowane przez nas tkaniny i termoizolacje mają szerokie zastosowanie w przemyśle.

Termoizolacje.


To grupa materiałów znajdująca zastosowanie wszędzie tam gdzie występuję wysoka temperatura. Stosowanie termoizolacji ogranicza straty cieplne oraz chroni przed przegrzaniem.

W naszej ofercie:

Taśmy szklane i ceramiczne, Sznury szklane i ceramiczne – w wersji okrąglej, kwadratowej i prostokątnej, Maty ceramiczne, Wełny mineralne, Papier i tektury ceramiczne, Termoizolacje szytę na miarę.

Tkaniny techniczne.


Tkaniny techniczne to materiały o podwyższonych właściwościach mechanicznych oraz temperaturowych. Doskonale radzą sobie z temperaturami do 1200˚C.

W naszej ofercie:

Tkanina poliestrowa, tkanina poliamidowa, tkanina aramidowa, tkaniny powlekanesilikonem, PTFE, vermikulitem, EPDM, NBR, fluorokauczukiem, PCV, tkaniny szklane surowe, tkaniny ceramiczne, tkaniny silikatowe.

uszczelniacz

uszczelniacz

uszczelniacz

W naszej ofercie także: .


Kompensatory tkaninowe

Kompensatory tkaninowe naszej produkcji mogą być stosowane z mediami gazowymi przy temperaturze do 1200°C i ciśnieniu blisko 0,3 Mpa. Znajdują swoje zastosowanie w zakładach przemysłowych oraz standardowych instalacjach wentylacyjnych.

Uszczelki płaskie i płyty uszczelkarskie

Oferujemy płyty uszczelkarskie z włókien aramidowych, szklanych, węglowych, syntetycznych i ich mieszanek, dające optymalne parametry w uszczelnianiu wysokociśnieniowym oraz wysokotemperaturowym.

Termoizolacje i tkaniny techniczne

Materiały o podwyższonych właściwościach mechanicznych oraz temperaturowych. Proponowane przez nas tkaniny mają szerokie zastosowanie w przemyśle. Doskonale radzą sobie z temperaturami do 1200˚C.

Filc techniczny

Produkt wytworzony z naturalnych włókien wełnianych z niewielką domieszką innych włókien. Są to zazwyczaj włókna poliestrowe, wiskozowe lub bawełniane. Zawartość sztucznych składników wzmacnia odporność filcu w szczególnych warunkach.

Tworzywa sztuczne

Materiały wytworzone z polimerów syntetycznych. W zależności od miejsca i rodzaju zastosowania zastąpią drewno, konstrukcje metalowe,cermikę, masy plastyczne czy kauczuk naturalny. Występują one w różnych formach tj.: płyty, rolki, wałki.

Elastomery

Elastomery to polimerowe tworzywa sztuczne lub naturalne. Cechuje je zdolność do odwracalnej deformacji pod wpływem działania sił mechanicznych, z zachowaniem ciągłości ich struktury. Elastomery znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.