• Elastomery

  Elastomery to polimerowe tworzywa sztuczne lub naturalne.
  Cechuje je zdolność do odwracalnej deformacji pod wpływem działania sił mechanicznych, z zachowaniem ciągłości ich struktury.

Zastosowanie.


Elastomery znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w transporcie, włókiennictwie, farmacji, przemyśle chemicznym czy maszynowym. Można wykonywać z nich takie elementy jak sprzęgła, odbojniki, podkładki antywibracyjne, uszczelki, skrobaki czy zgarniacze taśm transportowych.

W naszej ofercie:

 • Gumy SBR, EPDM, NBR
 • Silikon lity naturalny oraz czerwony w formie płyt, formatek i uszczelnień profilowanych
 • elastomer

  W naszej ofercie także: .


  Kompensatory tkaninowe

  Kompensatory tkaninowe naszej produkcji mogą być stosowane z mediami gazowymi przy temperaturze do 1200°C i ciśnieniu blisko 0,3 Mpa. Znajdują swoje zastosowanie w zakładach przemysłowych oraz standardowych instalacjach wentylacyjnych.

  Uszczelki płaskie i płyty uszczelkarskie

  Oferujemy płyty uszczelkarskie z włókien aramidowych, szklanych, węglowych, syntetycznych i ich mieszanek, dające optymalne parametry w uszczelnianiu wysokociśnieniowym oraz wysokotemperaturowym.

  Termoizolacje i tkaniny techniczne

  Materiały o podwyższonych właściwościach mechanicznych oraz temperaturowych. Proponowane przez nas tkaniny mają szerokie zastosowanie w przemyśle. Doskonale radzą sobie z temperaturami do 1200˚C.

  Filc techniczny

  Produkt wytworzony z naturalnych włókien wełnianych z niewielką domieszką innych włókien. Są to zazwyczaj włókna poliestrowe, wiskozowe lub bawełniane. Zawartość sztucznych składników wzmacnia odporność filcu w szczególnych warunkach.

  Tworzywa sztuczne

  Materiały wytworzone z polimerów syntetycznych. W zależności od miejsca i rodzaju zastosowania zastąpią drewno, konstrukcje metalowe,cermikę, masy plastyczne czy kauczuk naturalny. Występują one w różnych formach tj.: płyty, rolki, wałki.

  Elastomery

  Elastomery to polimerowe tworzywa sztuczne lub naturalne. Cechuje je zdolność do odwracalnej deformacji pod wpływem działania sił mechanicznych, z zachowaniem ciągłości ich struktury. Elastomery znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.